Перейти к основному содержанию

Юлія Завалішина: “Всі звинувачення на адресу компанії надумані і необґрунтовані”

пт, 09/04/2020 - 11:19

Директор з корпоративних та юридичних питань “Імперіал Тобакко” в Україні — щодо процесу проти АМКУ.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) наклав безпрецедентно великий штраф на найбільших вітчизняних виробників сигарет та дистриб’ютора “Тедіс Україна”. Це сталось майже рік тому. І досі звинувачення та штраф оскаржуються у судовому порядку. БІЗНЕС розпитав про цей процес директора з корпоративних та юридичних питань “Імперіал Тобакко” в Україні Юлію Завалішину.
 

- Які основні аргументи використовує “Імперіал Тобакко”?

- Позиція “Імперіал Тобакко” щодо рішення АМКУ є однозначною і рішучою: всі звинувачення на адресу компанії надумані і необґрунтовані. 2010-2011 рр. саме АМКУ видав компанії “Мегаполіс-Україна” (з 2016 р. — “Тедіс Україна”) численні дозволи на концентрацію ринку дистрибуції сигарет, в результаті якої на ньому й залишився лише один дистриб’ютор.

Багато років поспіль цей державний орган не вважав подібний стан речей порушенням антимонопольних принципів та законодавства у сфері конкуренції. І ось тепер, намагаючись відвернути увагу громадськості від реальних причин створення монополії на ринку дистрибуції сигарет, АМКУ звинувачує у змові з метою не допустити на оптовий ринок сигарет інших гравців — міжнародні тютюнові компанії! Крім того, АМКУ звинувачує тютюнові компанії у синхронному ціноутворенні, ігноруючи при цьому пояснення щодо законодавчих змін у сфері оподаткування.

Згідно з Податковим кодексом України, щороку ставки акцизного податку на тютюнові вироби зростають щонайменше на 20%, що є єдиною причиною збільшення цін на сигарети. Тютюнові компанії лише виконують закон, і жодної змови за цим немає. Загалом аргументи і докази непричетності компанії до ситуації на ринку дистрибуції сигарет — це 17 томів матеріалів, включаючи незалежний економічний аналіз та оцінки авторитетних міжнародних консультантів у сфері економіки та конкуренції, висновки провідних українських експертів, а також визнаних правознавців-вчених у сфері антимонопольного регулювання та права ЄС. Всі вони одноголосно підтримали нашу правову позицію та визнали звинувачення АМКУ неправомірними та надуманими.

- Після програшу у суді першої інстанції “Імперіал Тобакко” наприкінці липня оплатила 460 млн грн штрафу, що було накладено АМКУ. Поясніть логіку цього
рішення.


- Компанія сплатила АМКУ штраф у повному обсязі, керуючись міркуваннями захисту нашого бізнесу та наших активів. З одного боку, оплата штрафу зумовлена бажанням уникнути нарахування щоденної пені із прострочення оплати штрафу.
 

Вона, відповідно до ст.56 Закону України “Про захист економічної конкуренції”, становить 1,5% суми штрафу. З іншого боку, АМКУ звернувся до суду з додатковим позовом про примусове стягнення штрафу з тютюнових компаній з вимогою накласти арешт на рахунки компаній виробників. Таким чином, у разі несплати штрафу операційну діяльність компанії було б заблоковано.


Але всупереч усім несприятливим факторам бізнес “Імперіал Тобакко” повинен стабільно працювати, платежі у бюджети всіх рівнів та виплати заробітної плати — своєчасно здійснюватись, а людські та фінансові ресурси компанії ми маємо зосереджувати на виробництві та реалізації продукції підприємства. Тому штраф ми оплатили, але поставили АМКУ до відома, що не згодні з його рішенням, платіж є виключно вимушеним кроком.
 

- Які подальші заходи для захисту своїх прав, честі
і гідності планує вжити компанія?

 

- “Імперіал Тобакко” вже подала апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції, і найближчим часом ми чекаємо на початок судового розгляду. Одночасно з оскарженням рішення в українських судах ми ініціювали процес розгляду справи в Міжнародному інвестиційному арбітражі на основі Угоди між Сполученим Королівством Великобританії та Північної Ірландії з Україною про сприяння та взаємний захист інвестицій. Ми не маємо сумнівів щодо отримання справедливого рішення і компенсації наших
втрат
.

Читайте також

Юлія Романцова: “Емоції і любов — це те, навколо чого побудована вся філософія нашого бізнесу”

чт, 10/22/2020 - 11:19
Генеральний директор компанії Май — про іновації у чайній та кавовій індустрії, особливості ведення цього бізнесу в Україні та кавову фабрику зі 100-річною історією.

Олег Крот: “Короткозорість народу — це короткозорість влади”

ср, 10/21/2020 - 16:33
Про інноваційний бізнес під час пандемії та рецепти успіху для IT-галузі розповідає керуючий партнер холдингу TECHIIA Олег Крот

Михайло Медко: Сегмент середній - увага максимальна

вс, 10/18/2020 - 10:50
Радник голови правління Укрексімбанку - про обслуговування середнього бізнесу в умовах трансформації державного банку.

Тетяна Авраменко: “Я — менеджер, що пройшов усі щаблі, перш ніж дійти до управління”

пт, 10/02/2020 - 10:24
Тетяна Авраменко, керуюча рестораном Veranda on the river, — героїня спецпроекту БІЗНЕСУ Women who change Ukraine

Сугімото Сатоші: COVID-19 не завадить співпраці між Японією та Україною

чт, 10/01/2020 - 13:47
Новий очільник київського офісу Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Сугімото Сатоші – про японську школу в українських вишах, Бортницьку станцію аерації та фехтування на бамбукових мечах

Роман Абрамовський: "Стоячи на місці, ми нікого не доженемо"

пн, 09/28/2020 - 10:26
Новий міністр захисту довкілля та природних ресурсів України — про пульс міністра, зв'язок свідомості з кишенею та навіщо рибі енергетика