Перейти к основному содержанию

Проміння Едісона: Корпоративного досвід General Electric на новий лад

вт, 10/06/2020 - 18:33

“Вперед за мрією”, Бет Комсток, Тал Раз. Видавництво: Yakaboo Publishing

З перших сторінок книги авторка мемуарів Бет Комсток зізнається: “Протягом усієї своєї кар’єри я домагаюся змін”. Це прагнення змінювало її кар’єру по наростаючій — від посади менеджера у медіакомпанії до керівниці з бізнес-інновацій та заступниці голови ради директорів промислової корпорації General Electric (GE), куди її зхедхантив легендарний Джек Велч.

За час трудових звершень пані Комсток заслужила репутацію людини, яка “мчить назустріч підривним торнадо, врізаючись у їхній хмарний вир на повній швидкості”. Вона не приховує: не минає й тижня, як якийсь керівник чи практик звертається до неї за порадами — як віднайти новий шлях, як реагувати на невизначеність і хаос, як організувати процес пошуку нових ідей і де брати більше винахідливості. Ці питання лунають зусібіч: з індустрії таксі, з медіасвіту, від гіпермаркетів і роздрібних торговців.

Навіть розвідники ЦРУ хочуть знати, як опанувати хвилі змін. Ймовірно, саме тому й виникла потреба сконцентрувати свій управлінський досвід у книжному форматі. Тут є і злети на крилах геніальних проєктів, і відверто провальні кейси. А ще ціла купа порад і практичних завдань, що перетворюють “Вперед за мрією” у біблію для “білих комірців”, які невтомно крокують кар’єрними сходами.

Зокрема, детально розписані техніки, як подолати природну сором’язливість, як прибрати дулі з кишень співробітників, як вести складні розмови та як розпізнати тренди майбутнього, щоб очолити їх і змусити генерувати прибуток. Серед останнього цікавим є досвід розробки і впровадження екологічної бізнес-стратегії GE, яка на той час мала репутацію компанії з глибоким вуглецевим слідом.

У 2005 р. менеджмент мав неабиякі сумніви, що велика та неповоротка корпорація може стати гнучкою, інноваційною і “зеленою”. Зазираючи на десятиліття вперед, у 2015-й, вони намагалися визначити, чи будуть споживачі платити за чисті технології та як поєднати екологічний і економічний сенси. В результаті ідеальним вираженням нової ментальності компанії стала випадкова фраза: зелене — це “зелень”.

Працюючи в сегменті b2b, GE віднайшла ключове позиціонування для клієнтів: “Інвестувати у майбутнє планети, виконувати й перевершувати галузеві стандарти щодо чистої енергії, але не розоритися в процесі”. Тренд спрацював — продажі зросли. Протягом першого року запуску нової стратегії та із першими 17 продуктами на базі ВДЕ компанія зафіксувала дохід у $10 млрд. А до 2017 р. щорічні доходи від реалізації екопродуктів перевищили $35 млрд.

Компанія добре виросла на успадкованих старих технологіях та вчасно інвестувала у нове, створивши простір для екологічних ініціатив. “Винахідник і засновник GE Томас Едісон навряд чи упізнав би сьогоднішню компанію”, — слушно зауважує авторка.

За десятиліття самовідданого впровадження змін Бет Комсток засвоїла: системний підхід до перебудови можна застосувати практично до будь-якої компанії в будь-якій галузі. Вона називає цей підхід “уявлянням майбутнього”. В його основу покладена орієнтація на світ, де проблеми розв’язуються адаптивно, що дає змогу втілювати неосяжні майже ні для кого варіанти майбутнього.

При цьому авторка наголошує: “Зміни починаються передусім із вас, і вони ніколи не закінчуються”. Зміни не завершуються наприкінці кварталу чи фінансового року. Вони приносять з собою багато тяжкої праці, тріумфів, несподіванок, боротьби та великих лих. Авторка щиро розповідає, що спрацювало, а що — ні, і чому варто зібрати докупи мужність, дисципліну та навички, і не полишати спроб.

 

Читайте також

Електронні бібліотеки для бізнесу

пт, 12/24/2021 - 10:22
Корпоративні знання + лояльність співробітників та клієнтів

Час робити сміливий крок вперед та будувати екосистемний бізнес, — Юрій Кривошея

пт, 12/24/2021 - 09:15
Юрій Кривошея, президент та керуючий партнер інвестиційно-девелоперської компанії “Торонто-Київ”, співзасновник національної книжкової платформи Yakaboo, переконаний, що організаціям варто розпочинати будувати екосистеми, ставитися до своєї суспільної місії не як до статті витрат, а змінювати ДНК самого бізнесу. І тоді бізнес не тільки отримає прибуток, а й змінить країну.

Finmap: всі бізнес-фінанси на одній мапі

ср, 12/22/2021 - 14:45
Спростити облік грошей допоможе сервіс з фінансового обліку

UCloud: в передчутті великих зрушень

вс, 12/19/2021 - 12:33
Кожен з аспектів розвитку компанії нині напряму залежить від ІТ. А за всіма звершеннями у 2022-му в ІТ-секторі стоятимуть хмарні технології. Gartner прогнозує, що хмарні платформи стануть основою для більш ніж 95% цифрових ініціатив до 2025 р., порівняно з менш ніж 40% у 2021-му.

Трансформація шляхом глибокої диверсифікації. “Октава Капітал”

вс, 12/19/2021 - 12:24
“Октава Капітал” вважає диверсифікований портфель активів найкращим захистом від “чорних лебедів”. Тетяна Андріанова, СЕО “Октава Капітал”.

Особливості національної Tech-індустрії

вс, 12/19/2021 - 12:20
Вітчизняний ринок інформаційних технологій та телекомунікацій набирає обертів завдяки стрімкому зростанню попиту бізнесу