Перейти к основному содержанию

Ізраїльська компанія почала випускати батареї для електрокарів, що заряджаються за 5 хвилин

вт, 01/19/2021 - 16:54

Ізраїльська компанія StoreDot вперше почала виробляти акумулятори, здатні повністю заряджатися за 5 хвилин, повідомляє The Guardian. Такі батареї істотно прискорять і без того зростаючу популярність електромобілів.

Нові літій-іонні батареї були розроблені ізраїльською компанією StoreDot і виробляються компанією Eve Energy в Китаї на стандартних виробничих лініях. Батареї можна повністю зарядити за 5 хвилин, але для цього потрібні зарядні пристрої більшої потужності. Використовуючи ж наявну інфраструктуру зарядних станцій, компанія хоче за 5 років досягти показників зарядки батареї на 160 км шляху за 5 хвилин.

"Бар'єр номер один для впровадження електромобілів - більше не вартість, це занепокоєння з приводу дальності", - сказав Дорон Майерсдорф, генеральний директор StoreDot. "Ви або боїтеся застрягти на шосе, або вам доведеться два годину висиджувати на зарядної станції. Але якщо досвід водія в точності схожий на заправку [бензинової машини], все це занепокоєння йде".

В існуючих літій-іонних батареях в якості одного електрода використовується графіт, в який іони літію заталкиваются для накопичення заряду. Але коли вони швидко заряджаються, іони накопичуються і можуть перетворитися в метал і замкнути батарею. Акумулятор StoreDot замінює графіт напівпровідниковими наночастинками, в які іони можуть переходити швидше і легше. А пізніше компанія планує перейти на кремній, який набагато дешевше. За словами Майерсдорфа їх вартість буде такою ж, як у існуючих літій-іонних батарей.

"П'ятихвилинна зарядка літій-іонного акумулятора вважалася неможливою", - сказав він. "Але ми не випускаємо лабораторний прототип, ми випускаємо інженерні зразки з лінії масового виробництва. Це демонструє, що це можливо і комерційно готове".

Автор: Liga

Читайте також

Уряд унормував умови діяльності сільськогосподарських кооперативів

пн, 03/08/2021 - 11:13
Кабміном запроваджено нову форму господарювання

Відбулося перше у 2021 році засідання Генеральної ради СОТ

пт, 03/05/2021 - 17:37
СОТ – міжнародна організація, метою якої є розробка системи правових норм міжнародної торгівлі та контроль за їх дотриманням

США ввели санкції проти Ігоря Коломойського

пт, 03/05/2021 - 15:38
Його звинувачують у корупції

Президент України підписав закон про електронні трудові книжки

пт, 03/05/2021 - 14:49
Цим законопроєктом також запроваджується можливість автоматичного призначення пенсії

Україна та Італія посилять боротьбу з фальсифікатом продукції

пт, 03/05/2021 - 13:35
Йдеться про підробки італійських продуктів, які користуються попитом серед українців

Біткоїн-біржа Bitfinex запустила платіжний сервіс

пт, 03/05/2021 - 11:09
Максимальний платіж на біржі обмежений $1000