Перейти к основному содержанию

Відбулося перше у 2021 році засідання Генеральної ради СОТ

пт, 03/05/2021 - 17:37

СОТ – міжнародна організація, метою якої є розробка системи правових норм міжнародної торгівлі та контроль за їх дотриманням

Перше у цьому році засідання Генеральної ради Світової організації торгівлі (СОТ) під головуванням новопризначеної генеральної директорки доктора Нгозі Оконджо-Івеала відбулося 1-2 та 4 березня. Від України участь у заході взяв заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – торговий представник України Тарас Качка.

У вітальній промові генеральна директорка СОТ наголосила, що необхідно створити всі передумови для проведення 12-ої Конференції міністрів СОТ. Також вона акцентувала на важливості здійснення ефективних реформ в організації.

Заступник міністра Тарас Качка привітав нову генеральну директорку СОТ з її призначенням та окреслив пріоритети подальшої роботи України у рамках СОТ. Він наголосив на необхідності комплексного і наскрізного підходу до врегулювання питань багатосторонніх торговельних переговорів, зокрема, досягнення суттєвого прогресу щодо доступу до ринку сільськогосподарських товарів. Також заступник міністра окреслив аспекти взаємозв’язку торгівлі та захисту навколишнього середовища, зокрема, у контексті реалізації окремих Цілей сталого розвитку.

Під час заходу представники Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України разом з представниками інших членів організації обмінялися думками щодо ключових аспектів та напрямів багатосторонніх торговельних переговорів. Зокрема, обговорювалось скасування (обмеження) субсидій у галузі рибальства, запровадження мораторію на застосування мит до електронних передач даних, а також низка питань, пов'язаних з впливом пандемії COVID-19 на торгівлю та економіку, зокрема, забезпечення доступу до вакцин.

За результатами засідання члени Генеральної ради СОТ прийняли рішення провести чергову 12-ту Конференцію міністрів СОТ у тиждень з 29 листопада 2021 року у м. Женева, Швейцарська Конфедерація.

Довідково

Світова організація торгівлі (СОТ) – це міжнародна організація, метою якої є розробка системи правових норм міжнародної торгівлі та контроль за їх дотриманням.

Вищим органом СОТ є міністерська конференція, яка скликається раз на 2 роки і приймає найбільш важливі рішення у сфері торгівлі. Керівний орган – Генеральна рада СОТ, яка виступає як вищий орган для розв'язання спорів і проведення огляду торговельної політики країн-членів.

Читайте також

У топ-10 найбільш інноваційних компаній 2021 року увійшли Apple, Tesla, Huawei, IBM та Pfizer

пн, 04/19/2021 - 09:17
До загального рейтингу з 50 компаній увійшли також Facebook, Johnson&Johnson, Nike, Lenovo, Coca-Cola, IKEA, Adidas, Ebay, Pepsi, Moderna та Disney

Публічна заява бізнесу щодо необхідності законодавчого зниження комісій інтерчейнджу

пн, 04/12/2021 - 17:14
У відповідь на спільну заяву Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзен Банку Аваль від 2 квітня 2021 р. щодо врегулювання питання розміру комісії інтерчейндж в Україні представники українських бізнес-об’єднань, які представляють інтереси більш ніж 300 тисяч роботодавців, звернулись з публічною заявою. Шановні представники медіа!

Компанія KPMG оприлюднила підсумки дослідження «Погляд бізнес-лідерок в Україні. Спецвипуск 2021: COVID-19»

чт, 04/08/2021 - 12:00
На думку більшості учасниць опитування, криза може створити нові можливості для жінок

Китай створить найбільшу хімкомпанію світу

ср, 04/07/2021 - 09:22
Sinochem і ChemChina об'єднаються в межах однієї холдингової компанії, фінансувати і контролювати яку буде держава

В Мінекономіки допускають подальше розширення переліку заборонених до імпорту товарів із РФ

вт, 04/06/2021 - 09:33
Про це повідомив заступник міністра економіки - торговий представник України Тарас Качка

У 2021 році до програми президента України "Велике будівництво" додали новий напрямок

пн, 04/05/2021 - 17:44
Він передбачає реалізацію проектів, які створюватимуть нові робочі місця та зміцнюватимуть економіку України.