Перейти к основному содержанию

Мінекономіки говорить про проблеми діяльності наглядових рад

пн, 10/25/2021 - 10:41

У Міністерстві економіки вважають, що зараз головною проблемою для діяльності наглядових рад є відсутність встановлених цілей і показників ефективності.

Про це заявила заступник міністра Крістіна Голубицька.

"Головною проблемою для діяльності наглядових рад є відсутність встановлених цілей та показників ефективності. Наша мета - створення балансу між відповідальністю та винагородою членів наглядових рад. Ми розуміємо, якщо наглядові ради не матимуть повноважень та відповідальності – вони  не зможуть вплинути на результат діяльності компанії. Наразі ми розробляємо систему, в якій держава буде проактивним власником відповідно до принципів ОЕСР, саме держава має встановлювати цілі наглядовим радам та контролювати їх досягнення. Це дозволить наглядовим радам значно підвищити ефективність як своєї діяльності, так і діяльності державних підприємств", - сказала Голубицька.

Вона також додала, що на сьогодні одним з пріоритетних завдань реформи є побудова ієрархії встановлення цілей компанії та контролю за їх виконанням, в тому числі – створення системи оцінки наглядових рад держпідприємств та підвищення їх ефективності.

"Законопроєкт 5593-д щодо вдосконалення корпоративного управління дозволить врегулювати це питання", - додала вона.

Мінекономіки наразі активно залучено до підготовки законопроєкту 5593-д  до другого читання. Крім того, міністерство розробляє всю необхідну підзаконну нормативну базу для  запровадження Керівних принципів ОЕСР в Україні.

Читайте також

Економіка США знову переживає бум - фахівці з Wall Street

пт, 11/26/2021 - 17:02
Економісти з Wall Street підвищили свої прогнози зростання економіки США у четвертому кварталі: відновлення йде швидше, ніж очікувалося.

ПФУ розробив електронний сервіс для розрахунку розміру пенсії

пт, 11/26/2021 - 16:02
Сервіс за результатами обчислення стажу визначає право на призначення пенсії та дату, в яку виникне таке право.

У Держреєстрі фіксуватиметься вартість земельних ділянок чи об'єктів будівництва

пт, 11/26/2021 - 15:02
Кабінет міністрів 24 листопада затвердив зміни до процедури реєстрації прав на нерухоме майно, зокрема фіксування ціни майна за договором купівлі-продажу.

Через повідомлення про новий штам COVID світові фондові індекси падають

пт, 11/26/2021 - 14:01
26 листопада світові фондові індекси демонструють негативні показники на тлі новин про появу нового штаму коронавірусу, ймовірно стійкого до антитіл, що виробляються в результаті вакцинації.

Держстат говорить про зростання прибутку великого та середнього бізнесу з початку року

пт, 11/26/2021 - 13:00
Прибуток великих та середніх підприємств України у січні-вересні зріс на 170% проти трьох кварталів 2020 року до 702 млрд грн.

"Мотор Січ" будуватиме пасажирський гелікоптер на 8 пасажирів

пт, 11/26/2021 - 12:02
Запорізьке підприємство "Мотор Січ" будуватиме композитний пасажирський вертоліт із європейських матеріалів, розрахований на 8 осіб.