Перейти к основному содержанию

Найбільші корпорації йдуть в криптовалюти - думка

пн, 10/25/2021 - 11:25

Все більше компаній вкладаються в криптоактиви.

Що змусило корпорації придивитись до криптовалют та як на новий тренд реагуватимуть розвинені країни, розповів у колонці для НВ партнер Crowe Артем Ковбель.

Новий криптобум

На початку 2021 року на криптовалютну сцену вийшов Ілон Маск. Спочатку він оголосив про покупку компанією Tesla біткоїна, потім про можливість купувати автомобілі Tesla за біткоїни. Все це розгойдало ринок криптовалюти. Через годину після новини про покупку Tesla біткоїна його ціна збільшилася відразу на $1,7 тис.

У травні Apple оголосила про те, що веде пошуки фахівця з розвитку альтернативних платежів. Від кандидата, серед іншого, вимагали розуміння принципів роботи цифрових гаманців, криптовалюти й сервісів швидких платежів. У липні про намір інтегрувати біткоїни в платформу Twitter заявив її генеральний директор Джек Дорсі. Водночас з’явилися новини про те, що Amazon шукає фахівця з цифрових валют і блокчейну. Тоді ж газета CityA.M. опублікувала думку інсайдера, який повідомив про плани Amazon приймати біткоїни як засіб оплати, і як наслідок випустити свій токен. Аналогічні плани приписують компанії Walmart і ряду інших.

Криза і бажання незалежності

Більшість з названих вище компаній офіційно не оголошували про намір вийти на криптовалютний ринок, тому про їхні плани можна тільки здогадуватися. Але одна з можливих причин - криза. Все це провокує валютні стрибки й впливає на доходи компаній. Крім того, великий бізнес, що працює на різних локальних ринках, змушений мати справу з їх регуляторами і їх вимогами. Той же Amazon отримує зараз оплату в різних валютах, конвертує її в долар, платить за це комісії та податки. Але якщо він почне приймати оплату біткоїнами, наприклад, то вимоги місцевих регуляторів на такі платежі розповсюджуватись не будуть. Більш того, біткоїн не прив’язаний до курсу долара або іншої валюти, а значить він не страждає від запуску друкарського верстата, грошових вливань в економіку й інфляції — всього того, що зараз відбувається в економіці США і не тільки.

Що буде далі

На поточний момент і інвестори, і корпорації шукають максимально зручні способи роботи. Такі, які дозволять пережити поточну кризу без втрат. Так уже сталося, що криптовалюти стали саме таким способом. Ажіотаж, який ми спостерігаємо у зв’язку з цим, підштовхує до активних дій світові уряди.

Китай вже запустив свій крипто-юань. На черзі — Росія. Тамтешній центробанк вже обговорює поправки в законодавство, які розширять заборону на використання криптовалют. США, ЄС, Велика Британія і Японія поки що більш лояльні. Вони готуються тільки регулювати новий ринок, але як - питання відкрите.

Читайте також

Економіка США знову переживає бум - фахівці з Wall Street

пт, 11/26/2021 - 17:02
Економісти з Wall Street підвищили свої прогнози зростання економіки США у четвертому кварталі: відновлення йде швидше, ніж очікувалося.

ПФУ розробив електронний сервіс для розрахунку розміру пенсії

пт, 11/26/2021 - 16:02
Сервіс за результатами обчислення стажу визначає право на призначення пенсії та дату, в яку виникне таке право.

У Держреєстрі фіксуватиметься вартість земельних ділянок чи об'єктів будівництва

пт, 11/26/2021 - 15:02
Кабінет міністрів 24 листопада затвердив зміни до процедури реєстрації прав на нерухоме майно, зокрема фіксування ціни майна за договором купівлі-продажу.

Через повідомлення про новий штам COVID світові фондові індекси падають

пт, 11/26/2021 - 14:01
26 листопада світові фондові індекси демонструють негативні показники на тлі новин про появу нового штаму коронавірусу, ймовірно стійкого до антитіл, що виробляються в результаті вакцинації.

Держстат говорить про зростання прибутку великого та середнього бізнесу з початку року

пт, 11/26/2021 - 13:00
Прибуток великих та середніх підприємств України у січні-вересні зріс на 170% проти трьох кварталів 2020 року до 702 млрд грн.

"Мотор Січ" будуватиме пасажирський гелікоптер на 8 пасажирів

пт, 11/26/2021 - 12:02
Запорізьке підприємство "Мотор Січ" будуватиме композитний пасажирський вертоліт із європейських матеріалів, розрахований на 8 осіб.