Перейти к основному содержанию

Ставимо бізнес на колеса

чт, 10/28/2021 - 08:42

5 переваг придбання комерційних авто у лізинг

Сучасного підприємця важко уявити без автомобіля. І це не питання статусу, а виробнича необхідність. І неважливо, наскільки цей бізнес великий, - чи у підприємця одна точка продажів на ринку, кілька кав’ярень або ж ресторан, магазин у дворі житлових будинків чи невелика майстерня – усюди авто стає незамінним помічником. Воно дозволить вчасно бути там, де того потребують справи – зустрічатися з клієнтами та партнерами, переміщувати товари та матеріали, підвозити працівникам усе необхідне для роботи. Сьогодні мобільність – одна із умов виживання бізнесу, і авто тут незамінне.

Дорого, але необхідно

Популярні серед підприємців марки та моделі комерційних авто за ціною вкладаються у коридор від $13 тис. до $30 тис. Це такі хіти продажів як Volkswagen Caddy, Citroen Berlingo Multispace, звичайно ж, Ford Transit Connect та їх «однокласники» від інших виробників. Тобто маємо справу з універсальними помічниками – вантажними, чи вантажно-пасажирськими авто, що однаково успішно можуть вирішувати завдання як бізнесу, так і власної родини.

Тож аргументів для придбання авто у підприємців вдосталь, але часто усе залежить від наявності необхідної суми. Для малого бізнесу, тим паче, для самозайнятої особи сума у $10-20 тис. відчутна – вона «не лежить на дорозі». Тож дуже часто постає питання, як знайти фінансування такого необхідного придбання. Найчастіше люди одразу починають думати про класичне кредитування. І це зрозуміло, адже споживчі та cash-кредити вже давно знайомі та звичні населенню фінансові продукти. Але банкіри останнім часом усе частіше радять клієнтам звернути увагу на альтернативу – придбання комерційного авто у лізинг.

Лізинг як він є

Лізинг може й не такий знайомий широкому загалу, проте він так само є класичним фінансовим продуктом, як і банківський кредит. Але він має свої переваги й особливості.  Зазначимо, що принцип лізингу дуже простий – лізингодавець має у власності легкове, вантажне авто, чи спецтехніку та віддає їх клієнту у використання на визначений строк, за певну винагороду, а клієнт, користуючись автомобілем, поступово виплачує його вартість. У підсумку предмет лізингу переходить у власність клієнта.

Сутність лізингу визначає його переваги перед кредитом. Серед них можна визначити наступні:

  • Лізинг не вимагає застави

Це важлива відмінність угоди лізингу від кредиту. Увесь час дії договору авто лишається у власності лізингодавця, тож його ризики значно нижчі за ризики кредитора. А через це не потрібною стають й інші супутні послуги – нотаріус, ведення реєстрів заставного майна, оцінка нового об'єкту й т.і. Тож усе це дозволяє здешевити послугу для клієнта.

  • Оптимізація оподаткування

І це важливий пункт, адже лізингові платежі відносяться на витрати компанії-клієнта, зменшуючи навантаження за податком на прибуток.

  • Захист від валютних ризиків та накладення арештів – угоди укладаються у гривні тож бізнес не постраждає від валютних коливань, а підприємець зафіксує для себе вартість авто. А якщо враховувати, що авто належить лізингодавцю, то воно не може бути заарештоване за позовами третіх осіб чи державних органів, тож продовжить працювати на ваш бізнес.

Вказані переваги притаманні усім договорам лізингу, тож не дивно, що ця послуга стає усе популярнішою. Це підтверджує досвід найбільшого банку країни - ПриватБанку. Власне, протягом 2020 року ПриватБанк уклав лізингові угоди щодо 647 авто на загальну суму 451 млн грн. А з початку 2021 року станом на 4 жовтня вже було оформлено у лізинг 625 авто на загальну суму 567 млн грн. Загалом динаміка портфелю лізингу комерційного транспорту у ПриватБанку вражає – маємо зростання у 1,5 рази за останні 3 роки! Але чому лізинг від ПриватБанку є таким популярним?

Це забезпечують додаткові переваги лізингу, що надає ПриватБанк:

  • Основною такою перевагою є вигідні ціни й низка ставка фінансування – ПриватБанк пропонує найнижчу на ринку ставку фінансування – 11%+0,5% комісія. До того ж банк має угоди з великою партнерською мережею. Це важливо, адже партнери пропонують великий вибір авто та техніки, доступної для придбання у лізинг, а також часто надають акційні пропозиції по цінам на авто.
  • Серед додаткових переваг можна виділити швидкість та легкість оформлення угоди у ПриватБанку – усього до 5 робочих днів за спрощеною схемою, адже банк зменшив кількість документів для оформлення угоди до необхідного мінімуму.

Тож підприємці сьогодні мають перевірений спосіб поставити свій бізнес на колеса. Тим більше, зробити це на вигідних умовах.

Читайте також

За останні два роки Укргазбанк став найактивнішим у сфері торговельного фінансування серед усіх українських банків

вт, 11/16/2021 - 10:26
Геннадій Хелемський - директор департаменту структурованого торговельного фінансування АБ «‎Укргазбанк»

Ставимо бізнес на колеса

чт, 10/28/2021 - 08:42
5 переваг придбання комерційних авто у лізинг

Forward Bank реалізує віддалену відеоідентифікацію клієнтів та можливість отримати віртуальну картку

вт, 10/12/2021 - 16:50
Відтепер, щоб отримати картку або кредит, не обов’язково відвідувати відділення банку. Завдяки сервісу відеоідентифікації та електронному підпису документів стає можливим миттєво оформити кредитну або дебетову картку через сайт банку чи у мобільному додатку Forward Online.

В українських портах помічена висхідна тенденція щодо цін на зернові

пн, 10/11/2021 - 14:18
На початок тижня в українських портах помічена висхідна тенденція щодо цін на зернові. Зокрема, подорожчали кукурудза, пшениця 2 класу, пшениця фуражна та ячмінь.

«Оплата частинами» від Привату: збільшуємо обсяг продажів на 30% протягом кварталу

пн, 05/24/2021 - 09:00
У сучасному світі реклама вже давно не єдиний інструмент збільшення продажів.

Як оформити терміновий онлайн кредит без відмови?

пт, 04/23/2021 - 09:57
Вам потрібна термінова грошова позика без відмови, але у вас немає часу звернутися до банку? Мікрофінансових організація або МФО - це миттєве розв’язання ваших проблем.