Перейти к основному содержанию

Олександр Бондаренко: "Локалізація закупівель створить нові ніші для виробництва в Україні"

вт, 08/04/2020 - 12:34

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко — про ризики та переваги локалізації.

Під час останнього візиту голови Дніпропетровської облдержадміністрації  Олександра Бондаренка до столиці він знайшов можливість поспілкуватися з БІЗНЕСОМ. Вашій увазі – уривки з інтерв‘ю, що стосуються актуальної на сьогодні теми локалізації у бюджетних закупівлях.

 

Локалiзацiя має значні корупційні ризики і спотворює механізми конкуренції – так вважають прихильники вільного ринку. А як вважаєте ви?

- Корупційні ризики присутні завжди. Для їх нівелювання повинні якісно працювати правоохоронні органи. Це, до речі, постійно повторюють представники іноземних інвесторів. Бізнесу по замовчуванню потрібна якісна, транспарентна система правоохоронних органів.

І так, локалізація - це система пiдтримки державних, але і приватних пiдприємств. І це загальносвітова тенденція, яку я , наприклад, спостерігав цьогоріч на форумі у Давосi. І різні прояви протекціонізму лише загострилися під час COVIDу. Тарифна війна теж присутня «по замовчуванню». З огляду на спеціалізацію області я слідкую за металургійними війнами. США, Китай, Індія, Турція – мита і тарифи змінюються щомісяця. Це робочий інструмент захисту бізнесу, який прямо пов‘язаний зі зростанням ВВП.

 

А давайте до прикладів: ЗАЗ почав випускати російську ЛАДА. Законодавець передбачить легкові автомобілі у законі, і , виконуючи букву закону наша армія…. пересяде на ЛАДА. Що з цим робити?

Я би не коментував такий хід. Законодавець явно не передбачав таку ситуацію. Профільний парламентський комітет, який має безпосереднє відношення до цього законопроекту, робив виїзне засідання на Дніпропетровщині, де ми домовилися про розвиток космосу.  З цією командою ми готували  Закон про iндустрiальнi парки та про реструктуризацію боргів Пiвденмашу, і, глобально, я повністю розділяю їх бачення підтримки наших підприємств. Але я згідний з тим, що слід дивитися у деталі і виписувати процедури коректнiше. Жодної зради точно немає, а є щире бажання підтримати нашу економіку.

 

Проект, фактично, закону передбачає підтримку вже існуючих великих підприємств. Чи є цi підприємства точками росту економіки? Як підтримати нові виробництва?

 Закон буде працювати і на розвиток також. Чому? Коли вступить в силу норма про певний відсоток при закупівлі якихось машин – то в Україні, фактично, створиться нова ніша. Якщо в Укрзалізниці, приміром, немає наших деталей чи двигунів, то це стимул робити їх в Україні. Ми створюємо цілу нішу для нового виробництва. Ми, наприклад, будемо запрошувати ці нові підприємства в наш індустріальний парк (Дніпропетровщина планує створити такий на базі одного зі старих підприємств. Наразі розглядають варіанти – ред.). Проте українські підприємства справді поки не  не до кінця розумiють, де ми створимо попит і нові ніші для виробництва. Думаю, що підприємці будуть дивитися на нові тендери у системах закупівель і приймати рішення: «а давай під цей напрямок запустимо нову лінію». Якщо підприємці будуть створювати нові виробництва, наш відділ залучення інвестицій буде запрошувати їх в регіон. У нас є вільні цехи і комунікації. Там немає євро-ремонту, але є стіни, вiкна, стеля і підведені всі комунікації. Можна заходити і починати працювати.

Читайте також

Юлія Романцова: “Емоції і любов — це те, навколо чого побудована вся філософія нашого бізнесу”

чт, 10/22/2020 - 11:19
Генеральний директор компанії Май — про іновації у чайній та кавовій індустрії, особливості ведення цього бізнесу в Україні та кавову фабрику зі 100-річною історією.

Олег Крот: “Короткозорість народу — це короткозорість влади”

ср, 10/21/2020 - 16:33
Про інноваційний бізнес під час пандемії та рецепти успіху для IT-галузі розповідає керуючий партнер холдингу TECHIIA Олег Крот

Михайло Медко: Сегмент середній - увага максимальна

вс, 10/18/2020 - 10:50
Радник голови правління Укрексімбанку - про обслуговування середнього бізнесу в умовах трансформації державного банку.

Тетяна Авраменко: “Я — менеджер, що пройшов усі щаблі, перш ніж дійти до управління”

пт, 10/02/2020 - 10:24
Тетяна Авраменко, керуюча рестораном Veranda on the river, — героїня спецпроекту БІЗНЕСУ Women who change Ukraine

Сугімото Сатоші: COVID-19 не завадить співпраці між Японією та Україною

чт, 10/01/2020 - 13:47
Новий очільник київського офісу Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Сугімото Сатоші – про японську школу в українських вишах, Бортницьку станцію аерації та фехтування на бамбукових мечах

Роман Абрамовський: "Стоячи на місці, ми нікого не доженемо"

пн, 09/28/2020 - 10:26
Новий міністр захисту довкілля та природних ресурсів України — про пульс міністра, зв'язок свідомості з кишенею та навіщо рибі енергетика