Перейти к основному содержанию

Цифровий агент: Страхова компанія у смартфоні — це вже реальність

сб, 05/16/2020 - 18:55

Олександр Петриченко, co-founder, CEO ProfITsoft

Президент України Володимир Зеленський у перших своїх заявах відзначав, що електронний уряд, електронна держава і боротьба з корупцією — пріоритети його роботи в ролі глави держави. І на конференції iForum-2019 у Києві Гарант Конституції, зокрема, заявив: “Справа не в людях, справа — в системі. І можете вважати мене наївним мрійником, але ми хочемо зробити державу в смартфоні, уряд у смартфоні. Прийшов час це зробити”.

Амбітна ідея, що була озвучена Президентом, — стати першою країною в світі, де електронне управління існує на всіх рівнях взаємодії з державою, — зовсім не здається нездійсненною! Українське суспільство потребує змін, і це продемонстрували результати виборів, а вітчизняні ІТ-компанії вже готові надати підтримку на найскладніших етапах створення ідеальної електронної держави.

Наша компанія не виняток. Останніми роками ProfITsoft задіяна у розбудові проекту “Держава в смартфоні” і сконцентрувалась на одній з галузей нашого життя, а саме на переведенні взаємодії на страховому ринку України в мережу інтернет та у смартфон: це, зокрема, можливість обслуговування агентом повного циклу будь-якого договору страхування; можливість доступу до особистого кабінету на сайті страхової компанії, у тому числі за допомогою смартфону самим клієнтом; доступ співробітників бек-офісу страхової компанії до багатьох функцій за допомогою смартфонів або планшетів; а також додаток для Android та iOS для клієнта з можливостями повноцінного особистого кабінету самообслуговування.

2018 р. ми завершили впровадження адаптивного інтерфейсу комплексної системи автоматизації страхової компанії ProfITsoft практично на всіх модулях системи. Це дає можливість користувачам мати доступ до функціоналу системи за допомогою планшетів та смартфонів. Три роки тому, задіявши технологію віджетів, був розроблений модуль “Інтернет-магазин та клієнтський доступ”, і зараз страхова компанія має змогу надати своєму кінцевому клієнту доступ для придбання договору страхування, перегляду інформації чи звернення до страхової компанії з будь-якого сайту — самої страхової компанії або партнера. При цьому віджети, що вбудовуються у сайти, від початку розроблялись адаптивними, тобто такими, щоб ними було зручно користуватись зі смартфона або планшета.

Спочатку ми затвердили стратегію, згідно з якою вважали, що кінцевому користувачеві буде достатньо заходити на сайт та користуватись на ньому цими віджетами — придбати договір страхування, переглянути договори або звернутись за відшкодуванням до страхової компанії. Але спостерігаючи за тенденціями, побачили, що користувачам потрібен також мобільний додаток, встановлений на смартфоні. Тому наприкінці 2019 р. ми запустили розробку такого додатка для Android та iOS і цього року плануємо впровадити його. Завдання, яке ми поставили перед собою, — введення в дію комплексну систему автоматизації страхової компанії, налаштування в одному місці такого самого функціоналу, що й на сайті.

Отже, страхові компанії України вже мають інструмент, за допомогою якого можуть перевести у смартфон весь свій бізнес — від внутрішньої діяльності до взаємодії із клієнтом.

Врешті-решт, бурхливий розвиток ІТ-ринку має призвести до трансформації економіки всієї держави. Комплексно реалізація проекту “Держава в смартфоні” може створити сінергетичний ефект для всіх галузей нашого життя. Не виключення тут і страхування. Вже зараз ми маємо можливість 70% взаємодій на страховому ринку здійснювати за допомогою смартфона. А з часом можемо отримати це значення на рівні 99%.

Читайте також

Здати ломбард: як небанківські фінанси переходять під контроль НБУ

вт, 07/21/2020 - 14:36
Закон про “спліт”: що чекає на небанківські фінансові установи.

Грошова місія: як працює кредитна програма “5-7-9%”

вт, 05/26/2020 - 15:52
БІЗНЕС розбирався, чому так і не запрацювала програма доступних кредитів для бізнесу

Активна фаза: Боротьба за активи збанкрутілих банків триває

сб, 05/16/2020 - 22:02
Світлана Рекрут, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

Ставка з ризиком: Доходність активів страховиків може знизитись на 40-50%

сб, 05/16/2020 - 19:46
Олександр Залєтов, член Нацкомфінпослуг

Цифровий агент: Страхова компанія у смартфоні — це вже реальність

сб, 05/16/2020 - 18:55
Олександр Петриченко, co-founder, CEO ProfITsoft

Переможним кроком: методологія Фінансового Оскару

пт, 05/15/2020 - 09:36
Методологія рейтингу “Фінансовий Оскар 2019 року” — як ми визначали найкращих