Кирило Шевченко: Укргазбанк готовий надавати кредити на енергоефективні заходи

Кирило Шевченко
541
Кирило Шевченко
Попит на кредитування відновлюваної енергетики в Україні досяг досить високого рівня, дарма що країна майже не має досвіду у цьому секторі. Кирило Шевченко, голова правління АБ «Укргазбанк» розповідає про вітчизняні досягнення у сфері фінансування енергоефективності.

Частка відновлюваної енергетики в 2020 році має становити 10%.

Нам вдалось досить швидко просунутись у питанні кредитування відновлюваної енергетики завдяки об'єднанню зусиль нашого банку і міжнародної фінансової корпорації IFC, яка безкоштовно надає технічну експертизу та допомагає розробляти проект потужності.

Нині ми розглядаемо питання стосовно сонячної енергетики,  вітроенергетики,  малої гідроенергетики і  когенерації на біопаливі. Укргазбанк має вже зараз кілька затверджених проектів майже на 2 млрд грн; на стадії розгляду знаходяться проекти ще на 6 млрд грн.

Особливість кредитування цієї сфери полягає у тому, що, надаючи підприємству кредит на енергоефективні заходи, ми повертаємо кошти не з отриманого додаткового прибутку, а внаслідок економії коштів.
Приватні особи зможуть заробляти на “зелених” тарифах

Першим у цю сферу пішов, як і завжди, великий бізнес. Зараз ми співпрацюємо з потужними компаніями зі світовим досвітом. Вони також користуються фінансуванням українських банків, але скоріше, щоб перестрахуватись, адже такі компанії здатні самі себе забезпечити.

Попит у сфері енергозберігання виникає вже і у приватних осіб завдяки змінам законодавчої бази. Тобто, сьогодні ви можете забезпечити себе енергією, встановивши на своєму даху соляри, а її надлишок продавати. Укргазбанк надає можливість приватним особам взяти кредит, проте під доволі велику відсоткову ставку — 19% річних. Зважаючи на нинішній стан та збільшення тарифів, навіть такі цифри економічно доцільні.

Як державний банк ми намагаємося донести до малих і середніх підприємств ідею про те, що кредитування енергоефективних заходів не несе ніякої небезпеки, а навпаки, це економічно доцільно. Укргазбанк з готовністю надає кошти підприємствам, які знайшли можливість зекономити.
Кирилл Шевченко
Председатель правления АБ "Укргазбанк"
Последние новости: