Правоохоронні органи контролюються владою

Эжен Делакруа, «Смертельно раненный вор утоляет жажду», 1825
693
Эжен Делакруа, «Смертельно раненный вор утоляет жажду», 1825

Вимиття кадрів і закон Савченко

Сумна статистика

Те, що влада намагається контролювати правоохоронців – не викликає жодних сумнівів, адже контроль полягає в тому, що були вимиті високопрофесійні кадри, які б задавали питання не лише представникам колишньої влади, але й задавали питання представникам нинішньої влади, дії яких не дуже відрізняються від їх «папередніков». Стосовно закону Савченко, то дійсно є проблематика, але з іншого боку: всі наводять статистику виключно по цьому закону, а статистику по рецидиву, по особам, які в повній мірі відбули своє покарання і знову вчинили злочини – ніхто не наводить.

Проте, якби про це говорили, то не думаю, що закон Савченко так погано виглядав на цьому тлі. Цей закон, на мою думку, жодним чином не вплинув. Він в першу чергу покликаний на забезпечення ефективності саме досудового розслідування та судового розгляду, адже знову ж таки, варто нагадати Конституцію України, що статтею 29 затверджено, що жодна особа не може бути визнана винною інакше, як за вироком суду, а закон Савченко якраз враховує перебування особи за гратами до вироку суду.
Сергій Войченко
Керуючий партнер Адвокатського об'єднання "Войченко і Дульський"
Як заявив сьогодні народний депутат Олег Березюк, ключовою причиною катастрофічної ситуації зі злочинністю в Україні є бажання правлячої верхівки повністю контролювати правоохоронні інституції. Згідно зі статистикою, кількість злочинів зросла на чверть у порівнянні з минулим роком. В той же час генпрокурор Юрій Луценко серед причин зростання злочинності називає "закон Савченко" і відсутність професійних кадрів у зв'язку з проведеною раніше люстрацією.
Последние новости: