Влада: Квартири – не офіси. Чим загрожує новий закон підприємцям

Влада: Квартири – не офіси. Чим загрожує новий закон підприємцям
4177

Якщо ви підприємець та використовуєте власну квартиру під офіс, то вам буде цікаво знати про можливі «сюрпризи», які готують наші законодавці. Крім того, якщо ви працюєте у підприємця, а його офіс є квартирою, то вам також слід підготувати себе до можливих майбутніх змін.

Законодавець вважає, що наразі в Україні поширена практика використання квартир в житлових будинках не за призначенням, що призводить чи може призвести до порушення прав та інтересів інших мешканців квартир в цих будинках, оскільки власники квартир-офісів, нехтуючи встановленими правилами та нормами, здійснюють самовільне переобладнання та перепланування приміщень. Крім того, щоденне відвідування таких квартир-офісів великою кількістю клієнтів призводить до підвищеного навантаження на комунікації та встановлене обладнання.

А тому як наслідок, 30 листопада 2016 року Верховною Радою України було зареєстровано Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання квартир в багатоквартирних житлових будинках».

Цей Законопроект розроблено з метою визначення обмежень щодо використання квартир в багатоквартирних житлових будинках не за призначенням, в тому числі як офісів, готелів та інших закладів тимчасового проживання та посилення відповідальності за порушення законодавства у зазначеній сфері.

Так, одним із жорстких нововведень є те, що законопроектом пропонується доповнити КУпАП новою статтею 150-1, в якій встановлюється адміністративна відповідальність за «використання квартир в багатоквартирних житлових будинках не за призначенням», що тягне за собою накладення штрафу від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, розгляд питання щодо притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності покладено на органи Національної поліції.

Уявімо ситуацію: ви сконцентрували свою увагу на вирішені господарських питань, занурились у новий проект, а може для його реалізації взяли кредит, і тут, як сніг на голову, з’явилась Національна поліція та накладає на вас штраф за те, що ви використовуєте квартиру не за призначенням. Мабуть, такі сюрпризи не дуже позитивно відобразяться на фінансових результатах підприємця.

Ні для кого не секрет, що для України розвиток підприємництва є необхідністю, а тому постає запитання про доцільність встановлення законодавцем у кризові для України та бізнесу часи заборон щодо використання квартир для здійснення підприємницької діяльності.

Проте, законопроектом допускається лише використання квартир для здійснення господарської діяльності без використання найманої праці, а тільки особами, які є їх власниками або місце проживання яких зареєстроване в даній квартирі, за умови, що така діяльність не порушує прав та інтересів інших власників (користувачів) приміщень у відповідному житловому будинку та не суперечить встановленим правилам користування житловими будинками і жилими приміщеннями

Цікаво, чи намагався законодавець дізнатись, скільки найманих працівників таких підприємців, які використовують квартири під офіси, залишаться без роботи, чи зможе підприємець дозволити собі орендувати або набути у власність нежитлове приміщення, або чи вистачить терпіння підприємцю дочекатись процедури переведення житлового фонду в нежитловий.

Вважаю, що держава не може собі дозволити подібним чином впливати на підприємців та створювати їм перешкоди у здійсненні підприємницької діяльності. Наразі не кожен підприємець в змозі забезпечити себе приміщенням в бізнес-центрі, а тому, на мою думку, часи для подібних реформ ще не настали. Одне із ключових завдань нашої влади – вживати всіх розумних заходів для стимуляції розвитку бізнесу, а не стимулювати породження додаткових перешкод у дикому правовому полі України.
Последние новости: